RENGINIAI

Tu gali prisijungti prie mūsų savanorių komandos bet kuriame iš medžių sodinimo, jaunuolyno priežiūros renginių, Gerviniuose, Trakų rajone.

Artimiausias renginys planuojamas 2020 balandžio 24 – 26 d. Ąžuolų persodinimas Gervių lizde esančiame jaunuolyne. Daugiau informacijos FB renginyje: Ąžuolėlių persodinimo talka Gervių lizde

Norint dalyvauti renginyje, būtina išankstinė registracija el paštu: miskaizemei(eta)gmail.com arba telefonu 8 61812181.

2018 m spalio mėnesį pasėjome 10000 gilių Gerviniuose esančioje edukacijų erdvėje “Gervių lizdas”. Visos gilės susėtos į daugiau nei tūkstantį vazonų, iš kurių sudėlioti penki ąžuolo lapai: Atvirumo, Meilės, Išminties, Kūrybiškumo ir Ramybės. Šiuo metu ąžuolėliai jau yra apie 5 – 10 centimetrų, auga puikiai, vazonuose sudygę po 2 – 6 vnt. Visą vasarą juos laistėme, mulčiavome pjuvenomis, purškėme nuo miltligės, ravėjome, aptvėrėme visą medelyną tvora, nes maži ąžuolėliai yra labai mylimas kiškių ir stirnų maistas žiemą.

Kitą pavasarį, balandžio mėnesį,  visus ąžuolus reikės pasodinti po vieną į vazoną. Tam reikės juodžemio, kurį planuojam nusipirkti dar šį rudenį. Pavasarį reikės apie 3000 vnt vazonų ąžuolų sodinukų persodinimui po vieną. Todėl jau dabar rūpinamės tam reikalingomis lėšomis ir manifestuojame apie ąžuolėlių poreikius: pora sunkvežimių juodžemio  (apie 400 eurų) ir 3000 vazonų, 10 – 15 litrų (apie 1500 eurų). Ieškome paramos pinigais arba natūra, t.y. juodžemiu ir vazonais.

Ąžuolėlių jaunuolyno vystymą remia sąmoningų lietuvaičių NT įmonė Ispanijoje Naranja Spain.

Jeigu ketinate auginti patys ąžuolus iš gilių, esame parengę rekomendaciją: Ąžuolų sėjimo ir auginimo vazonuose rekomendacija