NAUJIENOS

Pradžia

Pradžia

Mes esame paprastų žmonių grupė, kuriems rūpi tai, kas liks po mūsų, kurie savo asmenine iniciatyva nori pakeisti esamą situaciją. Mes esam kaimynai, gyvenantys Gervinių kaime ir aplink jį, mes esam draugai, kurie turi vieną bendrą tikslą, kurį pavadinome “Miškai Žemei”.

Mes susibūrėme tam, kad pasodintume kuo daugiau medžių ir kuo daugiau žemės plotų paverstume miškais ar saugojamomis teritorijomis, kuriose nevykdoma ūkinė veikla. Tam įkūrėme asociaciją ir kviečiame prisijungti visus norinčius konkrečiais darbais, o ne žodžiais prie Žemės ir Gamtos gerovės.

Mes tikime, kad Gamta pati geba susitvarkyti geriau, nei bet koks žmogus: pasisėti, užželti, išsivalyti, supūdyti, išsaugoti rūšių įvairovę. Mes mokomės iš Gamtos, stengdamiesi kuo mažiau kištis į natūralų jos atsistatymą.

Mes žinom, kad nei vienas nebe sulauksim savo sengirės, nes miškui tapti Sengire reikia mažiausiai šimto metų, tačiau tikim, kad po mūsų augs karta, kuriems miškai, medžiai rūpės dar labiau ir jie tęs mūsų pradėtus darbus.

Didžiąją dalį nupirktų žemių mes tiesiog paliksime augti neįžengiamomis giriomis ar saugojamomis teritorijomis, o dalį paversime lankytinomis vietomis: poilsio miško nameliuose, paukščių ir gyvūnų stebėjimo, pasivaikščiojimo, miško edukacijų vaikams. Ketiname sukurti informacinį lankytojų centrą ir sėklų saugyklą, plėsti medelyną, kuriame patys iš sėklų auginsime medžius.